لیبل متال را می توان یکی از مقاوم ترین لیبل ها نامید زیرا از آلیاژ آلومینیوم ( فولاد ضد زنگ ) ساخته شده که دمای ۴۰- الی ۲۲۰+ درجه حرارت غیر مستقیم را تحمل می کند و اثر چسب خود را از دست نمی دهد. از دیگر ویژگی های کم نظیر آن می توان به مقاومت چاپ در برابر انواع حلال ها از قبیل الکل، هگزان، بنزین، ایزو پروپیل الکل، ضد آب و ضد خش بودن و مقاومت در برابر کشیدگی و تابش نور خورشید اشاره نمود. با توجه به اهمیت ماندگاری چاپ بر روی این نوع لیبل توسط دستگاه لیبل پرینتر، اصولاً می بایست از ریبون های مقاوم مانند رزین و سوپر رزین استفاده نمود. لیبل متال برای سطوح فلزی بسیار مناسب است.

طیف وسیعی از صنایع از قبیل خودرو سازی برای چاپ اطلاعات قطعات روی قطعه، نورد و فولاد، صنایع شیمیایی، لوازم خانگی برای چاپ مشخصات کالای تولید شده و نصب روی کالا، الکتروموتورها، قطعات الکتریکی، تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی و لوازم صوتی از برچسب متال استفاده می کنند.
این برچسب به رنگ نقره ای مات می باشد و بهترین نوع آن معمولا توسط شرکت های مطرحی همچون Rollcover ایتالیا، UPM فنلاند و Fasson آمریکا می باشد. چسب‌ استفاده شده در برچسب متال چسب ( آکرونال ) می باشد. برچسب متال ( لیبل متال ) یکی از پر طرفدارترین برچسب ها در صنعت های مختلف بوده و در ابعاد و برش های مختلف توسط شرکت آشنا برچسب تولید می گردد.