آیا دستبند بیمارستانی معنایی دارد

مچ بند بیمارستانی

مچ بندهای شناسایی در بیمارستان ها ابزار شناسایی مهمی از نظر نظارت بر هویت مراکز بهداشتی هستند.

هدف از مچ بند شناسایی چیست.

دستبند بیمارستانی بزرگسالان    دستبند رولی بیمارستانی نوزاد  محتوای دستبند بیمار

یک بیمار ممکن است در بخش‌های مختلف بیمارستان بماند و توسط بسیاری از متخصصان (کارکنان اداری، پرستاران، پزشکان و غیره) درمان شود. بنابراین ضروری است که هویت و سابقه بیمار بررسی شود تا از هرگونه خطر خطای پزشکی جلوگیری شود.

به همین دلیل است که یک شناسایی منحصر به فرد و قابل اعتماد بیماران را در طول اقامت آنها در موسسات بهداشتی تحمیل می کند. در چارچوب تایید صلاحیت موسسات، مقامات ملی تصمیم گرفته اند تا برنامه های نظارت بر هویت را از طریق سیستم مچ بند بیمارستانی هویت بیمار راه اندازی کنند. این مچ بندهای بیمارستانی باید به محض درمان اولیه بیمار در جای خود قرار داده شوند.

مچ بندها ضد دستکاری، ضد پارگی و مقاوم در برابر آب هستند و از شناسایی قابل اعتماد اطمینان می‌دهند و خطر خطا را به صفر می‌رسانند. شناسایی بیماران در همه شرایط آسان می شود: جراحی، در اتاق… دسترسی به پرونده شما فقط به لطف مچ بند شناسایی شما، کار متخصصان را تسهیل می کند و آنها دائماً در برابر علائم خاص (آلرژی، عدم تحمل و غیره) مطلع می شوند.

مچ بند پزشکی که اغلب مجهز به بارکد است، به شما امکان می دهد تا به سرعت پرونده پزشکی کامپیوتری خود را مشاوره و به روز کنید. داده‌های جمع‌آوری‌شده در طول امتحانات به پرونده اضافه می‌شود، بنابراین همه متخصصان در موسسه به اطلاعات یکسان دسترسی خواهند داشت.

همه بیماران بستری اعم از اورژانس و سرپایی به جز ساکنان مراکز سالمندان (احپاد) و روانپزشکی نگران هستند.

بنابراین، مچ بند بیمارستانی یک ابزار ساده ردیابی بیمار است که با برقراری ارتباط آسان اطلاعات اولیه پرونده و دسترسی مستقیم به فایل به لطف بارکد، ایمنی بیمار را تضمین می کند.

اطلاعات مربوط به مچ بند که باید روی دستبندهای شناسایی شما نشان داده شود، به عنوان مثال حساسیت به مچ بند سبز بیمارستانی

مقام عالی بهداشت اطلاعاتی را برای قرار دادن روی مچ بند ها تحمیل نمی کند. مدیریت مچ بند بر اساس سیستم هر مؤسسه متفاوت است. بیمارستان هایی که از مچ بندهای شناسایی استفاده می کنند معمولاً از بارکدهای 1 بعدی یا 2 بعدی برای تسهیل تجمع و گردش اطلاعات استفاده می کنند. این بدان معنی است که رکورد را می توان در تمام تجهیزات موجود در مرکز مشاهده کرد، تنها چیزی که مورد نیاز است یک بارکدخوان است. دستگاه ایده آل یک ترمینال بارکد کوچک است که به راحتی در جیب جا می شود و بسیار سبک است.

با این حال، بیمارستان ها اطلاعات مهم بیمار را مستقیماً روی مچ بند می نویسند:

نام و نام خانوادگی بیمار

شناسه دائمی بیمار

جنسیت

گروه خونی

تاریخ پذیرش

تاریخ تولد

خرید لیبل آزمایشگاهی    خرید دستبند شناسایی بیمار   حرید دستبند شناسایی  نوزاد

مزیت مچ بند بیمارستانی

این است که پس از نصب، نمی توان آن را جدا کرد یا تعویض کرد. قفل محکم ضد دستکاری در برابر کشش بسیار مقاوم است و به لطف نقاط بسته شدن متعدد خود با انواع بدنه سازگار است.

کدهای رنگی برای مچ بندهای اورژانس بیمارستانی

در ایران  بین مراکز بهداشتی در مورد رنگ مچ بند اتفاق نظر وجود ندارد. به عنوان یک قاعده کلی، همه بیماران مچ بند سفید یا آبی دارند که در بدو ورود بسته می شود. بخش اطفال اغلب دارای مچ بندهای صورتی متفاوت است.

هیچ مطالعه ای مبنی بر اثربخشی رنگ های مختلف در مدیریت بیمار وجود ندارد. با این حال،

انجمن بیمارستان های ایران استفاده از مچ بندهای رنگی را

در محیط پزشکی توصیه می کند تا همه کارکنان پزشکی به یک زبان صحبت کنند:

قرمز: حساسیت های خاص

زرد: برای بیمارانی که در معرض خطر افتادن هستند

بنفش: احیا نکنید

رز: محدودیت اندام

سبز: آلرژی به لاتکس، هنگام دست زدن به بیماران با دستکش لاتکس بسیار مفید است

مچ بند ها اقلام ساده و ارزانی هستند

که می توانند در وقت کارکنان مراقبت های بهداشتی صرفه جویی کنند. با سازماندهی خوب در سازمان مراقبت های بهداشتی، می توان از خطاهای پزشکی جلوگیری کرد.

در بیمارستان‌ها، مانند ، دستبندهای شناسایی به مراتب بهتر پاسخ می دهند دارند.

11 بیمارستان دولتی ایران  در خط مقدم یک جنبش ملی برای استاندارد کردن کد رنگی مچ بندهای بیمارستانی برای تعیین شرایط بیمار هستند، که در آن بنفش رنگ آمتیست به معنای “احیا نکن” است. قرمز یا یاقوت قرمز نشان دهنده آلرژی است، در حالی که زرد کهربایی نامیده می شود نشان دهنده خطر افتادن است.

هدف این است که از اشتباهات بالقوه خطرناک جلوگیری شود، مانند دادن غذای نامناسب به کودک آلرژیک، یا اجازه دادن به بیمار با مشکلات تعادلی که بدون اسکورت در راهروی تازه واکس شده راه برود. این انگیزه تا حدی توسط یک مورد بدنام شهرستان در سال 2005 تحریک شد که در آن یک بیمار تقریباً جان خود را از دست داد زیرا یک پرستار از نوار زرد استفاده می کرد و فکر می کرد که به معنای “اندام محدود شده” است (از آن بازو خون نگیرید)، همانطور که در مورد دیگری انجام داد. بیمارستانی که گاهی پرستار در آن کار می کرد، زمانی که در این بیمارستان منظور D.N.R بود.

در حالی که کد رنگی جدید به سرعت توسط حداقل 20 شهرپذیرفته شده و توسط انجمن بیمارستان های ایران تایید شده است، نوارهای بنفش که معمولا با حروف D.N.R نقش بسته است. برای تقویت پیام، با مقاومت هایی روبرو می شوند.

آژانس معتبر اعتباربخشی بیمارستان کشور، معروف به کمیسیون مشترک، نسبت به سیستم جدید احتیاط کرده است و به نگرانی‌ها در مورد برندسازی بیماران با انتخاب‌های پایان عمرشان، یا پخش سهوی آن انتخاب‌ها برای خانواده و دوستانی که با آنها مشورت نشده است، اشاره کرده است.

، معاون اجرایی ائتلاف رهبری مراقبت مداوم، گفت: “شما باید تعادلی بین نیاز به ایمنی و دقت بیمار و کل نگرانی حفظ حریم خصوصی و حساسیت و دلسوزی برای بیمار ایجاد کنید.” ارائه دهندگان مراقبت های طولانی مدت در تهران.

در بیشتر مکان‌ها، دستبندهای جدید جایگزین دستبندهای رنگی می‌شوند که برای دهه‌ها بدون یکنواختی استفاده می‌شدند: یک نظرسنجی توسط انجمن بیمارستان بزرگ ایران در سال گذشته نشان داد که ۹ رنگ مختلف برای نشان دادن بیماران مبتلا به D.N.R استفاده می‌شود. دستورات، پنج مورد برای نشان دادن آلرژی و نه برای برجسته کردن خطرات سقوط. هنوز مقداری تنوع وجود دارد. اوهایو نوارهای قرمز و زرد را پذیرفته است، اما از نوارهای بنفش اجتناب کرده است، زیرا با قانون ایران که نیاز به مچ بند واضح برای D.N.R. دارد، در تضاد است.

 بیمارستان

دستبند شناسایی بیماران

 چاپی بیمارستانی

دستبند بیمارستانی نوزاد

کاربرد دستبند بیمار

چاپ رول

شناسایی بیماران

 فروشگاه لیبل چاپی

فروشگاه لیبل خام

لیبل میوه

فروشگاه دستبند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *