خرید دستبند نوزاد

جمع آوری داده ها طی پنج روز متوالی در نوامبر 2012 از طریق روش مشاهده ای، از طریق پر کردن پرسشنامه ساختار یافته ای که داده های مربوط به استفاده و شرایط مچ بند، عناصر شناسایی به کار رفته در مچ بند و داده های شناسایی موجود در سوابق بیمارستانی بیمار. داده های مچ بند در ابزار تحقیق برای بررسی بعدی با داده های موجود در پرونده بیمارستانی بیمار یادداشت شد. هنگامی که پس از جمع آوری داده ها مشاهده شد که بیماران بدون مچ بند هستند یا زمانی که در داده ها یا شرایط مچ بند بی نظمی وجود داشت، به پرستاران مسئول بخش ها توصیه شد. هر بخش بستری تنها در یک نوبت و بدون هماهنگی قبلی مورد ارزیابی قرار گرفت. خرید دستبند نوزاد

از آنجایی که شامل متغیرهای طبقه‌ای بود، برای تجزیه و تحلیل داده‌ها، محققین از آمار توصیفی با فراوانی مطلق (n) و فراوانی نسبی (%) استفاده کردند. داده ها با استفاده از نرم افزار SPSS نسخه 16.0 ذخیره و تجزیه و تحلیل شدند.

این مطالعه پس از تایید کمیته اخلاق گروه تحقیقات و تحصیلات تکمیلی بیمارستان فوق الذکر به شماره 84-1203 انجام شد. به دست آوردن داده ها از سوابق بیمارستان از طریق امضای شرایط رضایت برای استفاده از داده ها که در بیمارستان استاندارد شده بود توسط محقق مسئول مطالعه صورت گرفت. برای جمع آوری داده ها، از شرکت کنندگان – بالای 18 سال – خواسته شد تا شرایط رضایت را مطالعه و امضا کنند. شرایط رضایت خاصی برای بیمارانی که خردسال بودند ایجاد شد که توسط والدین یا قیم آنها امضا شود. خرید دستبند نوزاد

قابل اعتماد و متخصص:

مطالعه حاضر نشان داد که از 385 بیمار مشاهده شده، 369 نفر (8/95%) مچ بند داشتند و 16 نفر (2/4%) مچ بند نداشتند. از بیماران دارای مچ بند، مشاهده شده است که 83.9٪ (323) مطابق با آنچه در روش استاندارد عملیات موسسه (SOP) برای شناسایی بیمار تعیین شده است، شناسایی شده اند، در حالی که 11.9٪ مطابقت نداشتند. انطباق ها مربوط به وجود و یکپارچگی فیزیکی مچ بند، خوانایی داده ها، وجود دو شناسه – نام کامل و تعداد سوابق بیمارستانی – و مطابق با داده های موجود بر روی مچ بند بود. با داده های موجود در پرونده های بیمارستان آنلاین بیمار.

در میان موارد بیمارانی که مچ بند را داشته اند اما با SOP پرستاری مؤسسه مطابقت نداشته اند، می توان خطاهای مربوط به عدم یکپارچگی مچ بند، ناخوانا بودن و ناهماهنگی نام نوشته شده روی مچ بند و نام را برجسته کرد. در سوابق بیمارستان آنلاین یافت می شود و شماره ثبت بیمار که روی مچ بند موجود است در مقایسه با شماره ثبت پرونده آنلاین بیمارستان. خرید دستبند نوزاد

در رابطه با یکپارچگی بدنی مچ بند، تنها 3 مچ بند (0.81%) از 369 مچ بند به دلیل داشتن پارگی (دو مچ بند) و چین خوردگی (یک مچ بند) از نظر سلامت بدنی مشکل داشتند.

در رابطه با خوانایی داده های روی مچ بند، مشخص شد که یک مچ بند نام و شماره بیمارستان به طور نامشخصی روی برچسب چسبناک چسبانده شده روی مچ بند چاپ شده بود، یک مچ بند فقط شماره ثبت نامش را به طور نامشخص روی برچسب چسبناک چاپ شده بود. در مورد دو مچ بند که نام آنها به طور واضح چاپ نشده بود، مستقیماً روی مچ بند نوشته شده بود (بدون استفاده از برچسب چسبنده مانند موارد دیگر).

دستبند شناسایی نوزاد

با توجه به اینکه نام نوشته شده روی مچ بند مطابق با نام موجود در پرونده الکترونیکی بیمارستان است، در 32 مچبند (8.67%) بی نظمی مشاهده شد که 25 مورد از این مچ بند نام ناقص بیمار و 2 مورد دارای نام ناقص بود. نام خانوادگی اشتباه، 2 دارای غلط املایی نام و/یا نام خانوادگی بیمار، و 3 با نام ناقص و نام خانوادگی اشتباه است. خرید دستبند نوزاد

با توجه به اینکه شماره ثبت درج شده روی مچ بند مطابق با شماره موجود در پرونده الکترونیکی بیمارستان است، مشخص شد که 16 مچبند (4.33%) دارای خطا بوده است. در این میان، 3 مچ بند یک رقمی اشتباه داشتند. و 9 عدد مچ بند کاملاً متفاوت بود، یعنی هیچ توافقی بین شماره ثبت در سوابق و شماره روی مچ بند وجود نداشت. همچنین مشاهده شد که در 3 مچ بند امکان خواندن برخی اعداد وجود ندارد و در یک مچ بند شماره ثبت وجود ندارد.

رنگ مچ بند نیز متغیر مورد بررسی قرار گرفت، استفاده از 278 مچ بند سفید (3/75%) و 91 مچ بند نارنجی (7/24%) که نشان دهنده وجود نوعی آلرژی بود، مشاهده شد. در برخی از بیماران مشاهده شد که مچ بندهای آنها با ریز منافذ ضد حساسیت پوشیده شده بود، زیرا آنها به مواد مچ بند حساسیت داشتند. جایگزین، پوشاندن مچ بند، توسط تیم پرستاری پیدا شد تا بیمار مجبور به استفاده از مچ بند نشود.

SOP موسسه برای شناسایی بیمار تعیین می کند که مچ بند باید حداقل شامل دو شناسه – نام کامل بیمار و شماره ثبت باشد. شماره تخت، در این بیمارستان، یک شناسه قابل اعتماد در نظر گرفته نمی شود. از 369 بیمار دارای مچ بند، 364 (98.64%) مچ بند با دو شناسه و 5 مچ بند (1.36%) دارای سه شناسه بودند. در رابطه با نوع شناسه ها، می توان تشخیص داد که 363 مورد (98.38%) به عنوان شناسه، نام و شماره ثبت، یک عدد (0.27%) دارای نام و شماره تخت، 4 (1.08%) مچ بند بوده است. نام، شماره ثبت نام و شماره تخت و همچنین یک نفر (27/0%) نام، شماره ثبت نام و تیم پزشکی را داشت.

مشخصات دستبند نوزاد

از 16 بیمار بدون مچ بند، 6 مورد (37.5%) در بخش بستری اطفال رخ داده است. دلیل اصلی توصیف شده توسط والدین یا قیم کودکان این بود که وقتی آنها مچ بند را وصل می کردند، متخصصان پرستاری آن را به اندازه ساعد کودکان بزرگ می گذاشتند که منجر به از بین رفتن مچ بند می شد. 4 نفر (25%) دیگر بدون مچ بند تحت درمان بستری در بخش روانپزشکی قرار داشتند، به این صورت که خود بیماران گزارش دادند که به دلیل عدم تمایل به استفاده از آن مچبند ندارند. 6 بیمار (5/37%) باقیمانده تحت درمان بستری در بخش‌های بستری بالینی و جراحی بزرگسالان بودند. در پاسخ به این سوال که چرا مچ بند ندارند، 2 نفر از آنها پاسخ دادند که نمی خواهند از آن استفاده کنند و حتی معتقد نیستند که این عمل مهم است، در حالی که 4 نفر دیگر اظهار داشتند که

با توجه به نتایج ارائه شده، 83.9٪ (323) از بیماران مطابق با الزامات شرح داده شده در SOP پرستاری موسسه شناسایی شدند. نظارت بر نسبت بیمارانی که از مچ بند استاندارد شده استفاده می کنند یکی از اقداماتی است که در پروتکل شناسایی بیمار توصیه می شود.

دستبند بیمارستانی بزرگسالان

دستبند رولی بیمارستانی نوزاد

محتوای دستبند بیمار

 بیمارستان

دستبند شناسایی بیماران

 چاپی بیمارستانی

دستبند بیمارستانی نوزاد

کاربرد دستبند بیمار

چاپ رول

شناسایی بیماران

 فروشگاه لیبل چاپی

فروشگاه لیبل خام

لیبل میوه

فروشگاه دستبند

1 پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *