خرید ریبون رزین

خرید ریبون رزین بنابراین شما یک چاپگر لیبل بارکد دارید (یا قصد تهیه آن را دارید) و مطمئن نیستید که از کدام نوار انتقال حرارتی برای برنامه خود استفاده کنید.

شما جای درست آمده اید! مزایا و معایب موم، واکس رزین و روبان رزین در این مقاله مورد بحث قرار گرفته است.

روبان مومی

روبان های مومی که به آن روبان های “موم تقویت شده رزین” نیز می گویند، رایج ترین (و ارزان تر) هستند و برای برچسب های بدون روکش یا روکش مات مناسب هستند.

ماندگاری:

روبان های مومی نسبت به انواع دیگر دوام کمتری دارند، اما قیمت کمتری نیز دارند. آنها تصویری ایجاد می کنند که نسبت به برچسب های حرارتی مستقیم

در برابر محو شدن مقاوم تر است، اما همچنان در برابر خراشیدگی و لکه شدن آسیب پذیر است. در مقایسه با رزین مومی یا رزین، نوارهای مومی مقاومت شیمیایی کمتری دارند.

فرآیند چگونه کار می کند؟

تمام نوارهای مومی حاوی رزین هستند. فیلم PET با مخلوطی از موم و جوهر رزین پوشیده شده است که ذوب می شود. پشت رول ها روکش پشتی دارد و

سپس رول ها به عرض و طول های مختلف برای مدل های مختلف چاپگر برش داده می شوند. اجزای هد چاپگر در چاپگر سیگنال های دیجیتالی را برای گرم شدن و

خنک شدن سریع دریافت می کنند. هنگامی که گرم می شود، جوهر را از روبان به برچسب منتقل می کنند.

استفاده می کند

روبان‌های مومیآشنا برچسب

در کاربردهای مختلفی استفاده می‌شوند که به دوام کوتاه‌مدت یا سبک نیاز دارند، مانند برچسب‌های حمل‌ونقل، برچسب‌گذاری خرده‌فروشی،

مکان‌های ذخیره‌سازی، علائم و موارد دیگر. آنها محبوب ترین هستند.

روبان مومی-رزین

روبان های رزین مومی معمولاً نصف مومی و نیمی رزین هستند. آنها گران تر از روبان های مومی هستند، اما از نظر بستر، دوام و همه کاره تر هستند.

آنها می توانند تقریباً روی هر برچسب یا فیلم بسته بندی چاپ کنند.

ماندگاری:

رزین موم از نظر مقاومت در برابر خراش و لکه و همچنین مقاومت در برابر مواد شیمیایی متوسط ​​تا خشن و دماهای بالا از موم بادوام تر است.

فرآیند چگونه کار می کند؟

این فرآیند همانند فرآیند روبان مومی است، با این تفاوت که به جای استفاده از تقریباً کل موم، در این روش جوهر موم و رزین به طور یکنواخت تر تقسیم می شود.

موارد استفاده:

روبان‌های رزین مومی در کاربردهایی استفاده می‌شوند که در آن به مقاومت در برابر سایش، مواد شیمیایی یا محیطی اضافی نیاز است.

برچسب‌گذاری آزمایشگاهی

برچسب‌گذاری خارجی محصول / UL، و کاربردهای زنجیره سرد / فریزر همگی نمونه‌هایی هستند که در صورت خراب نشدن بارکد، دوام باید اضافه شود.

روبان های رزینیاکثر روبان های رزین هنوز حاوی مقداری موم هستند، اما آنها عمدتاً رزین های جوهر خالص هستند.

اینها بادوام‌ترین و گران‌ترین TTR‌ها هستند که برای سخت‌ترین کاربردها طراحی شده‌اند و با برچسب‌های کاغذی با روکش براق، برچسب‌های فیلم مصنوعی

مانند پلی‌پروپیلن، پلی‌اتیلن، پلی‌استر و گیرنده‌های خاص مانند پلی‌آمید، آکریلات، و منسوجات سازگار هستند.ماندگاریاین فرمول های روبانی تا حد زیادی بادوام ترین هستند.

گرما و سرمای شدید، مواد شیمیایی و حلال‌های خشن، خراش‌های خشن و محیط بیرون برای نوارهای رزین خاص با برچسب مناسب مناسب نیستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *