ریبون چیست

بنابراین شما از چاپگر لیبل بارکد استفاده می کنید (یا قصد استفاده از آن را دارید… و اکنون در تعجب هستید که کدام نوار انتقال حرارتی را باید برای برنامه خود انتخاب کنید.

خوب شما به جای درست آمده اید! این پست ویژگی های اساسی و بهترین کاربردها را برای نوارهای موم، رزین واکس و رزین تشریح می کند. ابتدا کمی پیشینه مرتبط: برای چاپ اطلاعات روی برچسب،

چاپگرهای بارکد حرارتی یک هد چاپ را روی برخی از انواع رسانه فشار می دهند. رسانه حرارتی مستقیم (DT) دارای مواد شیمیایی حساس به حرارت در داخل است

که مستقیماً به گرمای هد چاپ پاسخ می دهد و یک تصویر تولید می کند. این برچسب ها به سایش، گرما و قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش بسیار حساس هستند،

بنابراین معمولاً در خارج از کاغذ رسید، برچسب های حمل و نقل، هنگام استفاده از چاپگر موبایل و چند برنامه خاص دیگر استفاده نمی شوند. برای ماندگاری بیشتر در تصویر چاپ شده،

بین هد چاپ و برچسب، یک نوار انتقال حرارتی (TTR) اضافه می کنیم که یک فیلم PET شفاف است که با ترکیب خاصی از جوهرهای مبتنی بر موم و رزین پوشانده شده است.

همانطور که برچسب و روبان در زیر هد چاپ حرکت می کنند، عناصر دیجیتال روی هد به سرعت گرم و سرد می شوند تا جوهر را از فیلم و روی برچسب منتقل کنند.

(نکته جانبی: روکش جوهر را می توان به صورت رو به رو یا بیرون روی رول تولید کرد. در حالی که امروزه اکثر چاپگرهای لیبل بارکد با هر دو روش کار می کنند،

روبان های مومی

برخی از چاپگرها فقط یکی یا دیگری را پشتیبانی می کنند. به همین دلیل، بررسی اینکه کدام باد چیست بسیار مهم است. جهتی که چاپگر شما پشتیبانی می کند.)

فرمول روبانی که استفاده می کنید به برنامه خاص شما بستگی دارد. ترکیبات برای چاپ بر روی انواع مختلف رسانه تولید و تایید شده و برای کاربردهای خاص در نظر گرفته شده است.

مهم است که مناسب را انتخاب کنید، زیرا کیفیت و دوام مورد نظر شما را تضمین می کند. سه ترکیب کلی برای اکثر چاپگرهای انتقال حرارتی موجود است:

موم، موم-رزین و رزین. در اینجا به ویژگی های هر یک نگاهی می اندازیم.

روبان‌های مومی که گاهی به آن‌ها روبان‌های مومی تقویت‌شده با رزین نیز گفته می‌شود، رایج‌ترین (و کم‌هزینه‌ترین) هستند و برای برچسب‌های بدون روکش یا با روکش مات مناسب هستند.

دوام: روبان های مومی نسبت به انواع دیگر دوام کمتری دارند اما قیمت کمتری نیز دارند. آنها تصویری را ارائه می دهند که بهتر از برچسب های Direct Thermal در برابر محو شدن مقاومت می کند، اما تصویر همچنان مستعد خراش و لکه شدن است. نوارهای مومی همچنین مقاومت شیمیایی محدودی را در مقایسه با رزین موم یا رزین ارائه می دهند.

نحوه کار: تمام نوارهای مومی مقداری رزین در خود دارند. ترکیب جوهرهای موم و رزین ذوب شده و روی یک فیلم PET پوشانده می شود. یک پوشش پشتی به سمت عقب اعمال می شود. سپس رول ها به عرض و طول های مختلف برای مدل های مختلف چاپگر بریده می شوند. در چاپگر، عناصر هد چاپ سیگنال دیجیتالی را برای گرم شدن و خنک شدن سریع دریافت می کنند. وقتی داغ شد، جوهر را از روبان به برچسب منتقل می‌کنند (با فرض اینکه ترکیب برچسب/روبان درستی داشته باشید، جوهر به برچسب می‌چسبد).

موارد استفاده: روبان‌های مومی برای کاربردهای کوتاه‌مدت و با دوام سبک مانند برچسب‌های حمل و نقل، برچسب‌گذاری خرده‌فروشی،

مکان‌های ذخیره‌سازی، علائم و موارد دیگر استفاده می‌شوند. آنها تا حد زیادی محبوب ترین هستند و بیش از 70٪ از فروش روبان انتقال حرارتی (TTR) را تشکیل می دهند.

روبان های رزین مومی

روبان های رزین مومی معمولاً تقریباً به نصف موم، نیمی از رزین نزدیک است. آنها گران تر از روبان های مومی هستند، اما دوام و تطبیق پذیری بستر را بیشتر می کنند.

آنها می توانند تقریباً روی همه انواع فیلم های برچسب و بسته بندی چاپ کنند.

دوام: رزین موم نسبت به موم در برابر خراش و لکه ماندگاری بیشتری دارد و در برابر مواد شیمیایی متوسط ​​تا خشن و همچنین دماهای شدیدتر مقاوم است.

نحوه کار این فرآیند: فرآیند اساساً مشابه فرآیند روبان مومی است، با این تفاوت که به جای استفاده از تمام موم ها، این روش از تقسیم یکنواخت تری از جوهرهای موم و رزین استفاده می کند.

موارد استفاده: روبان های رزین مومی برای کاربردهایی استفاده می شود که نیاز به مقداری مقاومت در برابر سایش، مواد شیمیایی یا محیطی دارند.

برخی از کاربردهای معمولی عبارتند از برچسب‌گذاری آزمایشگاهی، برچسب‌گذاری محصول در فضای باز / UL، یا کاربردهای زنجیره سرد /

فریزر که در آن‌ها اگر نمی‌خواهید بارکد خراب شود، دوام اضافی ضروری است.

روبان های رزینی

بسیاری از روبان های رزین هنوز مقداری موم در خود دارند، اما آنها عمدتاً رزین های جوهر خالص هستند. اینها بادوام ترین و گرانترین نوع TTR هستند که برای سخت ترین کاربردها فرموله شده و با برچسب های کاغذی با روکش براق، برچسب های فیلم مصنوعی مانند پلی پروپیلن، پلی اتیلن، پلی استر یا حتی گیرنده های خاص مانند پلی آمید، آکریلات و منسوجات سازگار هستند.

ماندگاری. اینها با دوام ترین فرمولاسیون روبان هستند. گرما یا سرمای شدید، مواد شیمیایی و حلال‌های شدید، ساییدگی‌های خشن، و محیط‌های بیرونی با روبان رزین با مشخصات مناسب با برچسب مناسب همخوانی ندارند.

فرآیند چگونه کار می کند. با افزایش سطح رزین در روبان، فرآیند متفاوت می شود، زیرا این جوهرها به انرژی بیشتری نیاز دارند تا آنها را بر روی بستر ذوب کنند. تنظیمات تاریکی و سرعت هد چاپ برای انتقال موثر جوهر و تولید تصویر بادوام باید تنظیم شوند.

چاپ متال

لیبل امنیتی

چاپ لیبل امنیتی

لیبل حرارتی چاپی

انواع لیبل ها

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *